XPOS PRO – Programy dla sklepów

Informacje ogólne

W firmach o dużej i bardzo dużej sprzedaży konieczne jest najnowocześniejsze oprogramowanie. Personel pełni w nich jednocześnie funkcję sprzedawcy, jak i doradcy klienta. Jednak asortyment w takich sklepach jest często na tyle szeroki i zmienny, że sprzedawca oczekuje od systemu wsparcia w swojej pracy.

XPOS PRO jest szeroko rozwiniętym systemem XPOS, który umożliwia wsparcie sprzedawców w postaci informacji o dostępnych akcesoriach i produktach powiązanych ze sprzedawanym towarem, możliwości szybkiego i intuicyjnego przygotowania sprzedaży ratalnej oraz pełnej integracji z systemem przedłużonej gwarancji firmy HESTIA.

XPOS PRO świetnie sprawdza się branży RTV AGD, komputerowej, budowlanej, motoryzacyjnej, chemicznej itp., w których liczba produktów w sprzedaży jest bardzo duża. Zapewnia on wiele wszechstronnych funkcjonalności, a jednocześnie jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze.

Nasze wieloletnie doświadczenie z branży AGD oraz zrealizowane analizy i wdrożenia dla klientów z bardzo różnych branży gwarantują sprawne i zgodne z potrzebami firmy funkcjonowanie systemu.

Dodatkowo nasz system umożliwia realizację sprzedaży także bez aktywnego połączenia internetowego. Sprzedaż może być realizowana offline, natomiast dane wszystkich procesów są zapamiętywane i synchronizowane automatycznie z systemem centralnym po ponownym nawiązaniu połączenia.

W porównania do prostszej wersji XPOS, ten system oferuje wiele rozwiniętych funkcjonalności związanych ze sprzedażą, rezerwacją towaru, transportem, CRM (zarządzaniem relacjami z klientem), wyszukiwaniem produktów, transakcji, dokumentów, oraz szeregiem innych ułatwień dla sprzedawcy i managmentu, dla którego dostępnych jest wiele możliwości raportowania

Środowisko pracy

System XPOS PRO pracuje na dowolnym komputerze klasy PC z systemem Windows. Dzięki temu podczas wdrożenia możemy wykorzystać posiadane już komputery co pozwala na ograniczenie kosztów. Proponowana przez nas konfiguracja zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo danych.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

System XPOS PRO współpracuje z:

 • drukarkami fiskalnymi* (wszystkie obsługujące protokół POSNET)
 • szufladami kasowymi
 • terminalami płatniczymi
 • czytnikami kodów kreskowych
 • czytnikami magnetycznymi (obsługują autoryzację użytkowników, gdzie każdy użytkownik posiada swoją kartę dostępu)
 • mobilnymi kolektorami danych (obsługują inwentaryzację towaru)

*Współpraca z drukarkami fiskalnymi oprócz standardowego drukowania paragonów pozwala na emisję wydruków niefiskalnych, tzn. zwrotów sprzedaży, formularza pocztowego inkasa, zestawienia nominałów.

Integracja z systemami klasy ERP

Program XPOS integruje się z dowolnym systemem finansowo-księgowym, dzięki czemu jego wdrożenie nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów. Komunikuje się z systemami zewnętrznym wykorzystując połączenie internetowe. W przypadku wykonywania operacji offline zapamiętuje wszystkie dane i przesyła je do systemu centralnego po nawiązaniu połączenia. Zapewnia to możliwość realizacji sprzedaży także w przypadku długotrwałej awarii internetu.

Obsługa czynności sprzedażowych i okołosprzedażowych

XPOS zapewnia zaawansowaną obsługę czynności sprzedażowych:

 • sprzedaży z bardzo rozbudowaną opcją dokumentów i płatności
 • rezerwacji towaru
 • zaawansowana wyszukiwarka i przeglądarka produktów
 • zamawiania towaru z centrum dystrybucyjnego
 • przedłużania gwarancji
 • obsługi kart podarunkowych
 • zamawiania transportu z możliwością zapłaty przy odbiorze
 • CRM i obsługi reklamacji

Szczegółowy opis funkcjonalności znajduje się w sekcji „Moduły funkcjonalne”.

Podsumowanie zalet i korzyści

Moduły funkcjonalne

Realizacje

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności