logo_sdm

 

W roku 2013 Papież Franciszek ogłosił, że gospodarzem 31. Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 będzie Kraków. Od tego momentu stolica Małopolski i Archidiecezja Krakowska miały 3 lata na przygotowania do tego wydarzenia. W trakcie planowania tego spotkania, organizatorzy stanęli przed koniecznością pozyskania systemu informatycznego, będącego pełną (spójną) platformą logistyczno-kontrolną, która zapewniłaby sprawne i bezbłędne zarządzanie strumieniem informacji, umożliwiając tym samym kompleksową obsługą wydarzeń i uczestników podczas ŚDM.

Pod koniec 2015 r. nasza firma rozpoczęła pracę nad tym systemem. Podstawowym celem, było zbieranie informacji w kilku newralgicznych dla organizatora obszarach. Platforma była obsługiwana wewnętrznie i miała za zadanie zarządzać danymi dotyczącymi zarówno terminów wszelkiego rodzaju wydarzeń jak i szczegółów dt. pobytów osób grupy VIP – biskupów, katechetów, reporterów, dziennikarzy oraz innych ważnych dla organizatora gości. System miał zespalać informacje o okresach pobytu tych osób z generowanymi i przypisanymi dla nich miejscami noclegowymi, zlokalizowanymi na terenie Małopolski. W systemie istniała możliwość tworzenia lokalizacji różnego typu: hoteli, hosteli, udostępnionych domów prywatnych, pokoi, domów parafialnych, itp. System do tego stopnia miał być szczegółowy w zbieraniu danych, że musiał zawierać informacje np. o standardzie danego kwaterunku czy pokoju.

Poza obsługą noclegową, nasza platforma służyła również do zarządzania katechezami, które odbywały się w poszczególnych parafiach na terenie Archidiecezji. Istotą tego zagadnienia była organizacja i rezerwacja godzin dla poszczególnych grup językowych, przypisywanie katechetów do parafii i poszczególnych grup pielgrzymkowych.

Nasze rozwiązanie pełniło również rolę systemu rozliczeniowego, w którym na bieżąco wprowadzano wszelkiego rodzaju operacje finansowe, a całość mogła być importowana i eksportowana do pakietu narzędziowego typu Microsoft Office. Sama platforma oparta była o infrastrukturę Cloud computing dostarczaną przez firmę Polcom i była zintegrowana z zabezpieczeniami domeny Archidiecezji Krakowskiej.

Po zakończeniu ŚDM, organizatorzy byli bardzo zadowoleni ze stworzonego przez nas systemu, gdyż był dużym wsparciem logistycznym i organizacyjnym. Nasz system sprawdził się do tego stopnia, że jest rozważane, przez władzę Watykanu, jego ponowne zastosowanie przy kolejnych ŚDM w Panamie.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności