XPOS – Dotykowy program sprzedażowy

Informacje ogólne

Niezawodny i działający bez przestojów program sprzedażowy to podstawa profesjonalnie działającej firmy handlowej. Niestety wiele programów sprzedażowych nie spełnia tych kryteriów, wymagając dodatkowo stałego połączenia internetowego podczas swojej pracy. W niektórych hipermarketach i na stacjach benzynowych znanej sieci wciąż możemy trafić na sytuację wstrzymanej sprzedaży z powodu przestoju spowodowanego inwentaryzacją, bądź przyjęciem towaru.

Program XPOS to program stworzony z myślą o sklepach, które wymagają niezawodnego i działającego niezależnie od sytuacji programu sprzedażowego. Gwarantuje on możliwość ciągłej pracy w trybie całodobowym przy pełnej automatyzacji procesów związanych z inkaso i drukarkami fiskalnymi.

XPOS jest programem działającym na terminalach dotykowych służącym do obsługi sprzedaży w POS (punktach obsługi sprzedaży). Dedykowany jest dla firm notujących średnie i duże obroty. Dzięki możliwej integracji z każdym dowolnym dużym systemem ERP jego wdrożenie i funkcjonowanie nie wymaga specjalnych dodatkowych nakładów finansowych i czasowych. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze ułatwia zarządzania procesami sprzedażowymi i pozwala uniknąć większości błędów wynikających z tzw. „czynnika ludzkiego”.

Obsługa programu została zoptymalizowana pod kątem intuicyjności i wygody. Wszystkie aktywne elementy na ekranie dotykowym (przyciski, suwaki itp.) są odpowiedniej wielkości, aby ułatwić operatorowi trafienie palcem w wybrany obiekt.

Program przystosowany jest do ciągłego działania, bez przerw wynikających z inwentaryzacji, zamykania okresów fiskalnych i tym podobnych sytuacji.  Ważną zaletą programu XPOS jest też to, że umożliwia prowadzenie czynności sprzedażowych bez stałego połączenia internetowego. Sprzedaż może być realizowana offline, natomiast dane wszystkich procesów są zapamiętywane i synchronizowane automatycznie z systemem centralnym po nawiązaniu połączenia internetowego.

XPOS to efekt naszego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu oprogramowania umożliwiającego obsługę równocześnie nawet 250 sklepów i 500 stanowisk (POS). Jest programem autorskim, stworzonym w 100% samodzielnie od podstaw. Wieloletnia praca naszego zespołu nad rozwojem tego oprogramowania jest najlepszą gwarancją jego stabilności i niezawodności.

Środowisko pracy

Środowiskiem pracy programu może być dowolny terminal dotykowy, m.in. takich firm jak: ELO, SHARP, TCG, Toshiba, Sony, FEC. Z tej racji świetnie się sprawdza we wszystkich miejscach, w których warunki nie gwarantują stałego połączenia z Internetem, w firmach posiadających wiele POS (także w utrudnionych warunkach atmosferycznych), oraz tych, które zamierzają usprawnić i sprofesjonalizować swoje procesy biznesowe.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

XPOS zapewnia pełną obsługę POS poprzez bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami biorącymi udział w obsłudze procesów sprzedaży. Program współpracuje z:

 • drukarkami fiskalnymi (wszystkie obsługujące protokół POSNET)*
 • szufladami kasowymi
 • terminalami płatniczymi
 • czytnikami kodów kreskowych
 • czytnikami magnetycznymi (obsługują autoryzację użytkowników, gdzie każdy użytkownik posiada swoją kartę dostępu)
 • mobilnymi kolektorami danych (obsługują inwentaryzacja towaru)

* Współpraca z drukarkami fiskalnymi oprócz standardowego drukowania paragonów pozwala na emisję wydruków niefiskalnych, tzn. zwrotów sprzedaży, formularza pocztowego inkasa, zestawienia nominałów, a nawet cenówek, co sprawia, że w sklepie nie jest konieczna dodatkowa drukarka.

Integracja z systemami klasy ERP

Program XPOS integruje się z dowolnym dużym systemem klasy ERP (Comarch XL, MS Dynamics AX, MS Dynamics NAVISION, SAP i inne). Dzięki temu jego wdrożenie jest wyjątkowo łatwe i nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

Obsługa czynności sprzedażowych i okołosprzedażowych

XPOS zapewnia obsługę następujących czynności sprzedażowych:

 • sprzedaży towarów
 • zwrotów od klientów
 • obsługi zużycia własnego (na potrzeby wewnętrzne)
 • zaawansowana obsługa dostaw i przyjęcia towaru
 • obsługa procesu zniszczenia towaru
 • zaawansowana obsługa inkasa (zdania gotówki)
 • zdalnego zarządzania dostępem do dokumentów przeznaczonych dla sprzedawców
 • inwentaryzacji towaru wg kategorii i aktualizacji stanów w centralnym systemie bez zatrzymywania procesów sprzedaży
 • inwentaryzację kasy

Ponadto program XPOS umożliwia pracę w trybie szkoleniowym, co w znacznym stopniu ułatwia wdrożenie nowych pracowników bez ryzyka utraty bądź zniszczenia danych. Dodatkowo dla wygody użytkowników w każdym module dostępne są wyczerpujące instrukcje dla osoby obsługujące terminal, których wyświetlanie może być konfigurowane przez osoby zarządzające systemem.

Szczegółowy opis funkcjonalności znajduje się w sekcji „Moduły funkcjonalne”.

Podsumowanie zalet i korzyści

Moduły funkcjonalne

Realizacje

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności