X WMS - System obsługi magazynu

Informacje ogólne

Wiele firm wraz z rozwojem sprzedaży staje przed problemem zarządzania coraz bardziej skomplikowaną gospodarką magazynową. Specyfika biznesu i rozwój różnych kanałów sprzedaży powoduje, że funkcjonalności oferowane przez standardowe programy magazynowe lub systemy klasy ERP nie są już wystarczające.

X WMS to zaawansowany system obsługi logistycznej, umożliwiający prowadzenie profesjonalnej gospodarki magazynowej niezależnie od posiadanego systemu zarządzania sprzedażą. Dzięki zoptymalizowanej integracji z innymi programami możliwe jest zachowanie dotychczasowych programów obsługujących inne obszary firmy i skupienie się na dedykowanych rozwiązaniach logistycznych.

System X WMS jest idealnym rozwiązaniem dla firm handlowych o średniej i dużej liczbie transakcji, ponieważ optymalizuje procesy dostaw, przemagazynowania oraz wydawania towarów. Bardzo szeroka paleta opcji konfiguracji parametrów magazynu pozwala jak najlepiej dopasować go do specyfiki obrotu towarowego danej firmy niezależnie od branży i skali obrotu towarowego. Doskonale sprawdza się zarówno w sytuacjach masowych wydań do pojedynczych klientów, jak i zbiorczych przesunięciach pomiędzy różnymi magazynami. System X WMS zapewnia możliwość pracy nawet 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu, a proponowana przez nas konfiguracja zapewnia wysoką wydajność i bezpieczeństwo danych.

Podczas tworzenia interfejsu systemu X WMS szczególny nacisk położyliśmy na jego intuicyjność i prostotę obsługi. Skraca to nie tylko okres wdrożenia pracowników magazynu w nowy system, ale także upraszcza ich pracę i przyczynia się do minimalizacji tzw. „błędów ludzkich”. Nasz system zadowoli także kadrę menadżerską, ponieważ posiada wiele wbudowanych narzędzi raportowania, a także możliwość automatycznego ustalania premii magazynierów w zależności od ilości i rodzaju obrotu towarowego.

Warta podkreślenia jest także integracja X WMS z większością firm kurierskich. Umożliwia ona automatyczne generowanie listów przewozowych na podstawie dokumentów wydania. Gwarantuje to spore oszczędności czasu i pracy w procesie wydawania towaru do klienta oraz wyeliminowanie w praktyce wszystkich błędów dostaw.

System X WMS stworzyliśmy w oparciu o nasze praktyczne doświadczenie z zakresu logistyki. Dlatego ważną korzyścią dla firm, które zdecydowały się na nasz system, jest usprawnienie (także wyeliminowanie błędów) procesów magazynowych. Możliwe jest to dzięki skrupulatnej analizie przedwdrożeniowej, na podstawie której odbywa się dedykowana konfiguracja naszego systemu oraz optymalizacja wybranych procesów logistycznych.

Informacje o systemie

Środowisko pracy

Na system XWMS składają się 3 środowiska:

  • XWMS SERV – serwer aplikacji i bazy danych. Do jego funkcjonowania wystarczy dedykowany komputer klasy PC, który funkcjonuje w podsieci firmowej. Wymagane parametry pamięci i procesora zależą od wielkości magazynu (liczby SKU).
  • XWMS DESK – narzędzie administracyjne dla kierownika/brygadzisty. Program ten pracuje na dowolnym komputerze klasy PC. Dzięki temu podczas wdrożenia możemy wykorzystać posiadane już komputery, co pozwala na ograniczenie kosztów.
  • XWMS MOBILE – aplikacja mobilna zainstalowana na terminalu z czytnikiem kodów kreskowych. Aplikacja instalowana jest na urządzeniach Motorola MC 90XX z systemem Windows CE. Urządzenia te charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (upadek z wys. 3m), umożliwiając przy tym wygodną pracę z wykorzystaniem ekranu dotykowego i czytnika kodów kreskowych.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

System XWMS współpracuje z:

  • drukarkami kodów kreskowych (Zebra)
  • drukarkami przemysłowymi (Printronix)
  • czytnikami mobilnymi Motorola MC 90XX z systemem Windows CE

Integracja z systemem finansowo-księgowym

Istnieją dwa sposoby integracji systemu XWMS z funkcjonującymi w firmie programami księgowo – sprzedażowymi. Możliwa jest zarówno integracja offline (nie wymagająca stałego połączenia internetowego), jak i integracja online.

Integracja online oznacza, że system XWMS działa w stałej łączności z innymi programami. Dzięki dwustronnej integracji XWMS potrafi automatycznie księgować dokumenty MM, PZ, WZ, FV w systemie finansowo-księgowym (np. klasy ERP). Użytkownicy zarówno jednego, jak i drugiego systemu nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności poza systemem, w którym aktualnie procują.

W przypadku integracji offline system zapisuje dokonane operacje, po to, aby przy nawiązaniu połączenie, je wysłać do systemu. Z tego powodu ten sposób integracji nazywa się także „semi – online”. Umożliwia importowanie już wystawionych dokumentów magazynowych lub księgowych i na ich podstawie generuje zadania dla magazynierów. Ten system integracji przeznaczony jest do obsługi POS (punktów sprzedaży), które nie mają gwarancji utrzymania stałego połączenia z systemem.

Obsługa czynności magazynowych

Moduły funkcjonalne

Dowiedz się wiecej o XWMS

Jeśli w Państwa firmie:

  • więcej osób pracuje na magazynie niż w dziale sprzedaży,
  • coraz częściej zdarzają się zgubienia towaru oraz straty magazynowe,
  • kompletowanie zamówień jest coraz trudniejsze i zajmuje coraz więcej czasu,
  • znacząco wzrosła liczba SKU w magazynie,

 

to system XWMS będzie odpowiedzią na te problemy i wyzwania. Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym. Doradzimy i odpowiemy na Państwa pytania.

Realizacje

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności