XSHAKER – pozycjonowanie w ceneo

XSHAKER – pozycjonowanie w ceneo

Dla sklepów internetowych korzystających z usług porównywarek cenowych (np. ceneo.pl) stałe monitorowanie cen konkurencji i modyfikacja własnych cen jest jednym z najbardziej czasochłonnych zajęć. Jest to też czynność obarczona dużym ryzykiem tzw. „błędów ludzkich”, które mogą skutkować ustawianiem zbyt niskich (nieopłacalnych) cen lub przeoczeniem zmiany cen niektórych konkurentów. Siłą rzeczy większość uwagi poświęcona jest też produktom najlepiej rotującym się, przez co ceny większości produktów aktualizowane są rzadziej.

XSHAKER jest programem pozwalającym na inteligentne, bezbłędne i bezpieczne zarządzanie swoimi cenami w zależności od cen konkurencji przy jednoczesnej optymalizacji marży. Program pozwala na zarządzanie nieograniczoną liczbą produktów (pracownik jest w stanie zarządzać cenami maksymalnie 1 tys. produktów) dokonując analizy cenowej konkurencji nawet kilkadziesiąt razy na dobę.

Podsumowanie zalet i korzyści

Opis działania

Program XSHAKER jest programem integrującym się z posiadanym oprogramowaniem sklepu internetowego, który potrafi samodzielnie zmieniać ceny produktów. Program działa całą dobę monitorując ceny towarów w konkurencyjnych sklepach, dzięki czemu reaguje na bieżąco na zmiany cenowe. XSHAKER jednocześnie pilnuje, żeby nasze ceny nie były ani za niskie (niepotrzebna strata marży na produkcie), ani za wysokie (przez co inne sklepy byłyby od nas bardziej konkurencyjne). Automatyczne zarządzanie cenami jest bezpieczne, ponieważ XSHAKER nie obniży ceny produktu poniżej ustalonej przez nas ceny minimalnej.

Automatyczne ustawianie cen działa na podstawie:

  • ceny zakupu produktu pobieranej z systemu centralnego,
  • zalegania produktu na magazynie (opcjonalnie),
  • producenta sprzętu (opcjonalnie),
  • narzutów oczekiwanych ustalonych przez prowadzących sklep (procentowe lub wartościowe),
  • aktualnych cen konkurencji.

Program XSHAKER działa bezobsługowo, ale wymaga całodobowego dostępu do internetu. Jedyna czasochłonna czynność to prawidłowa konfiguracja programu i ustalenie (zapisanie w nim) odpowiednich reguł polityki cenowej.

Wymagania systemowe

Do funkcjonowania systemy potrzebne są poniższe zasoby:

• SQL server 2008 lub wyższy (dopuszczalna jest darmowa wersja MS SQL Express)
• System operacyjny Windows XP lub wyższy
• Całodobowy dostęp do internetu (serwer analizuje ceny przez całą dobę)

Realizacje

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności