Realizacja systemu WMS dla firmy Salumanus

Firma Salumanus specjalizuje się w dostarczaniu komponentów i systemów do transmisji danych w sieciach światłowodowych, bezprzewodowych oraz bazujących na infrastrukturze miedzianej. Firma działa na rynku od 2002 r. W chwili obecnej Salumanus posiada oddziały w trzech miastach Polski, a główna siedziba firmy znajduje się w Krakowie.

Na przestrzeni ostatnich lat dynamicznie zaczął rozwijać się rynek telekomunikacyjny oparty na nowych technologiach. Firmy dystrybuujące tego typu produkty, z roku na rok, odnotowywały znaczący wzrost klientów i sprzedaży. Z tego powodu, firma Salumanus zdecydowała się na znalezienie i uruchomienie systemu informatycznego wspierającego obsługę jego procesów logistycznych.

Firma Salumanus potrzebowała systemu który pozwoliłby jej na efektywniejsze zarządzanie magazynem, z jednoczesnym zmniejszeniem angażowania pracowników. Oczywiście specyfika branży wymagała uwzględnienie nietypowych cech towarów w procesie magazynowania oraz wysyłki: małych gabarytów towarów, pełną obsługą numerów seryjnych i kodów kreskowych, a także tworzeniem dokumentacji gwarancyjnej kompletowanych produktów. Ponadto firma oczekiwała systemu który pozwoli na obsługę różnych typów wydań oraz na raportowanie działań, na każdym poziomie.

Głównym zamysłem w trakcie dostosowywania naszego systemu XWMS dla firmy, było stworzenie narzędzi pozwalających na zautomatyzowanie procesu przeprogramowania produktów dla klienta zgodnie z zamówieniem (kastomizacja produktu pod danego klienta). Na potrzeby firmy stworzyliśmy również rozbudowany system raportowania, który m.in. pozwala na monitorowanie zapełnienia nie tylko samego magazynu, ale także poszczególnych stref regałów. Raportowanie uwzględnia także tworzenie kartoteki towarowej, pełnej historii transakcji per towar/lokalizacja/magazynier oraz rotacji towaru). Ponadto nasza platforma pozwala na obsługę różnych typów wydań (kompletacji, komasacji).

Wdrożenie naszego systemu pozwoliło na wyeliminowanie pomyłek magazynowych i znacząco zautomatyzowało i przyspieszyło procesy magazynowe. Sam proces związany z wdrożeniem systemu przebiegał sprawnie i w chwili obecnej, nasz system, jest filarem w operacjach logistycznych firmy.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Napisz do nas

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich Administratorem będzie spółka EX7 Sp. z o.o., z siedzibą w Skawinie, ul. Krakowska 87, 32-050. Szczegóły: polityka prywatności